Zálohovanie a správa dát

PREVENCIA JE NAJLEPŠOU OCHRANOU 

V dnešnej dobe nebojujeme len so zlyhaním či odcudzením fyzického hardvéru, na ktorom sú uložené dôležité dáta, ale aj s kybernetickými útokmi.

Tie cielia hlavne na ľudský faktor, ktorý slúži ako vstupná brána do vašej siete. Stačí malá nepozornosť pri otváraní príloh e-mailu a vírus sa behom pár minút replikuje do ďalších dostupných zariadení – katastrofa je na svete. Útočníci cielia veľmi presne a vaše dáta zašifrujú kľúčom, ktorého rozlúštenie by trvalo aj tomu najvýkonnejšiemu počítaču celé roky. Sú si toho dobre vedomí a tak požadujú výkupné v tisícoch eur bez garancie vrátenia dát. Slovenské zákony sú na nich prikrátke, keďže často operujú zo zahraničia a výkupné žiadajú platiť v kryptomenách.

V prípade že disponujete kvalitnou zálohou a znalosťou, odkiaľ útok prišiel, vaša firma môže byť späť vo funkčnom stave už behom jedného dňa!

Plne automatizované zálohovanie monitorované na diaľku

Kombinácia lokálnych a vzdialených záloh

Zálohy každú hodinu

Nonstop monitoring funkčnosti a proaktívne zásahy

Pravidelné testovanie funkčnosti obnovovania záloh

Šifrovanie záloh bráni úniku dát

Ako sa hovorí: čím väčší problém – tým jednoduchšie riešenie. Platí to aj pri šifrovacích vírusoch. Stačí, keď všetky dotknuté zariadenia uvediete do továrenského stavu a obnovíte posledné nenapadnuté zálohy. Bez kvalitnej zálohy však naštartujete len prázdne počítače a dáta musíte znovu vytvoriť. To vám však zaberie celé týždne a v ideálnom prípade sa dostanete na 70 % prácne obnovených dát.

Naše riešenia sú postavené na tých najlepších zariadeniach od renomovanej spoločnosti Synology. 

Naši zamestnanci sú certifikovaní priamo výrobcom a vaše zariadenie dokážu nakonfigurovať podľa aktuálnych požiadaviek na kybernetickú bezpečnosť.

3-2-1

V praxi aplikujeme stratégiu 3-2-1: tri kópie dát, na dvoch rôznych médiách a jedna kopia mimo vašej fyzickej lokality.

V prípade obyčajného úderu blesku do nehnuteľnosti, ktorý „spáli“ všetky elektrické zariadenia, je kľúčová práve kópia záloh mimo vašej lokality