Čo je to NAS a prečo ho potrebujete? 

nov 18, 2022

NAS (Netword Attached Storage), v preklade sieťové úložisko, je zariadenie, na ktoré môžete ukladať svoje exponenciálne rastúce objemy dát doma alebo vo firme. Zariadenia od spoločnosti Synology toho ale dokážu omnoho viac! 

Chránia dáta pred útokom ransomware 

Zariadenie NAS sa dá nasadiť ako zabezpečené úložisko súborov s možnosťou ich efektívneho zálohovania. Technológia Snapshotov alebo verzionovania vám pomôže práve pri tomto type útoku alebo pri neúmyselnom odstránení súborov.

Chráni koncové body a infraštruktúru  

Balíček Active Backup umožňuje komplexnú zálohu zariadení vrátane pripojených externých médií.
Zálohuje fyzické, ale aj virtuálne servery. Správne fungovanie zabezpečuje IT špecialista – používateľa tak odbremení od manuálneho zálohovania.

Zaistí fyzické zabezpečenie priestorov firmy 

Služba Surveillance Station umožňuje chrániť váš firemný alebo domáci majetok pomocou pripojenia IP kamier. Aplikácia do mobilu a prístup na diaľku sú samozrejmosťou.

Automatická synchronizácia dát naprieč kanceláriami 

Balíček Synology Drive umožňuje tímom na rôznych miestach pracovať efektívnejšie bez potreby neustáleho online pripojenia.

Nahradí privátne cloudové služby 

Zariadenie NAS môže slúžiť aj ako privátny cloud server – s tým rozdielom, že pri potrebe navýšenia vám postačí vymeniť disky s vyžadovanou kapacitou. Žiadne mesačné poplatky, len jednorazová investícia.  Balíček Synology Photos sa postará o bezproblémovú zálohu vašich domácich videí a fotografií – bez toho, aby ste na to museli myslieť vy. Mobil vie automaticky odosielať dáta na NAS a to ich zoradí podľa vašich potrieb.